Komisja ds. pedofilii ws. wypowiedzi Korwin-Mikkego: słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne

Nasza Polska7 lipca, 20214 min

Postawy, zachowania, czy słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne i będą się spotykać ze zdecydowaną reakcją Państwowej Komisji – oświadczyła w środę Państwowa Komisja ds. Pedofilii, nawiązując do ukarania naganą Janusza Korwin-Mikkego przez komisję etyki za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach.

Chodzi o wpis Korwin-Mikkego w mediach społecznościowych z 6 marca 2021 roku. „Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?” – napisał wówczas polityk.

„Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą jednego z posłów – za skandaliczną wypowiedź na jednym z portali społecznościowych, która godziła w dobre imię ofiar czynów pedofilskich. Państwowa Komisja 11 marca 2021 r. skierowała pismo do Przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej o podjęcie interwencji oraz udzielenie nagany” – czytamy w komunikacie Państwowej Komisji ds. Pedofilii ws. tej nagany.

„Postawy, zachowania, czy słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne i będą się spotykać ze zdecydowaną reakcją Państwowej Komisji. Wykorzystywanie seksualne małoletnich jest przestępstwem, które odciska się piętnem na całym życiu osoby poszkodowanej” – podkreśliła jednocześnie Komisja.

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach – informowała wcześniej w środę PAP wiceszefowa komisji Monika Falej (Lewica).

Komisja ukarała posła Konfederacji naganą w związku z artykułem Zasad Etyki Poselskiej mówiącym, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu; powinien szanować godność innych osób; (zasada dbałości o dobre imię Sejmu).

W ocenie wiceszefowej komisji, wpis Korwin-Mikkego jest karygodny. „To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku” – powiedziała PAP Falej. „To jest absurdalna sytuacja, niegodna posła” – dodała. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk