Grodzki o umorzeniu postępowania ws. zakupu respiratorów: to skandal

Nasza Polska5 lipca, 20212 min

To jest skandal i ta afera nie zostanie zapomniana – powiedział w poniedziałek w Szczecinie marszałek Senatu Tomasz Grodzki odnosząc się do umorzenia przez prokuraturę postępowania ws. zakupu maseczek i respiratorów.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz „Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, którzy prowadzili zakupy sprzętu ochronnego w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, a także w sprawie podejrzenia nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym”.

„To jest decyzja skandaliczna” – powiedział Grodzki.

„Wychodzi coraz więcej faktów na jaw. Można było kupić respiratory od wiarygodnego dostawcy, który pracuje na rynku medycznym, można je było kupić taniej. Wybrano operację, o której różne teorie spiskowe mówią, że nie służyła wcale tak naprawdę zakupowi respiratorów, tylko finansowaniu czegoś, co miało pozostać ukryte, cokolwiek byśmy o tym nie mówili” – podkreślił marszałek Senatu.

„To jest skandal i trzeba powiedzieć, że ta afera nie zostanie zapomniana” – dodał.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk