PolskaPrezes Polskiej Rady Ekumenicznej: szczepmy się dla dobra wspólnego

Nasza Polska3 lipca, 20212 min

Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji; szczepmy się dla dobra wspólnego – zaapelował prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec.

W Polsce wykonano dotąd dokładnie 29 mln 791 tys. 445 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13 mln 716 tys. 258 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 232,2 tys.

W piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19 „potrzeby jest nowy impuls”. „Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc” – ocenił szef MZ.

Poinformował, że są prowadzone w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła katolickiego. Wspomniał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej, na razie minister nie chciał jednak zdradzać szczegółów. „Chcemy poprosić o pomoc” – powiedział.

Na słowa ministra zareagował prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

„Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego” – napisał na Twitterze bp Jerzy Samiec.

Polska Rada Ekumeniczna zrzesza następujące Kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy − jeden =