PolskaSegregacja sanitarna w kinach Helios,należących do Agory

Karol Kwiatkowski28 czerwca, 20212 min

Sieć kin Helios, należąca do Agory, wprowadziła nowy rodzaj biletów uwzględniający segregację sanitarną: bilet dla zaszczepionych i bilet dla niezaszczepionych. Ceny biletów się nie różnią.

Przypomnijmy, że organizator imprezy np. wesela, komunii nie ma prawa żądać od uczestników takiego wydarzenia informacji o zaszczepieniu przeciw Covid-19; osoba taka ewentualne może to zrobić z własnej inicjatywy – przekazał w czwartek Urząd Ochrony Danych Osobowych.

W ocenie UODO „nie uprawniają” one podmiotów zobowiązanych do przestrzegania określonego tymi przepisami limitu osób „do żądania od nich udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19”. Dodano, że ewentualne okazywanie dowodów potwierdzających fakt zaszczepienia może się odbywać z inicjatywy samej osoby zainteresowanej skorzystaniem z usług takiego podmiotu.

UODO tłumaczy, że informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia i stanowią one szczególną kategorię danych osobowych, o której mowa w art. 9 ust.1 RODO. Urząd przypomina, że ich przetwarzanie jest objęte ściślejszą ochroną i dopuszczalne oraz legalne po spełnieniu przynajmniej jednej z przesłanek określonych w tym przepisie.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 + siedem =