GospodarkaPolskaSzwarc: Nasza gospodarka z impetem wychodzi z kryzysu covidowego

Nasza Polska24 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Notowania spółek na polskiej giełdzie pokazują, że nasza gospodarka z impetem wychodzi z kryzysu covidowego, zainteresowanie inwestorów rynkiem akcji jest wysokie – komentuje czwartkowy rekord zamknięcia WIG-u pełnomocniczka Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego Katarzyna Szwarc.

W czwartek indeks WIG na zamknięciu miał wartość 67 745,39 pkt. W ciągu dnia wzrósł o 1,52 proc. To nowy rekord zamknięcia. Poprzedni pochodził z 2007 roku, kiedy WIG dotarł do poziomu 67 568,5 pkt.

„Wysokie notowania spółek na polskiej giełdzie pokazują, że nasza gospodarka z impetem wychodzi z kryzysu covidowego a zainteresowanie inwestorów rynkiem akcji jest wysokie” – skomentowała dla PAP Katarzyna Szwarc. Wyjaśniła, że przyczyniają się do tego nieopłacalność lokat bankowych w środowKisku niskich stóp procentowych i spore zasoby oszczędności po pandemii.

„Z punku widzenia Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, naszym zadaniem jest stworzenie przyjaznych warunków do inwestowania, by zatrzymać ten kapitał na rynku na dłużej. Dlatego planujemy ułatwienia dla tworzenia instrumentów służących pasywnemu inwestowaniu, czyli ETF-ów. Z kolei, w ramach Polskiego Ładu, przygotowujemy ulgę dla długoterminowych inwestorów, która umożliwi uniknięcie podatku od zysków kapitałowych przy sprzedaży akcji zakupionych w ramach IPO i zbytych po przynajmniej 3 latach” – dodała. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia + 3 =