ZagranicaZaszczepieni turyści nie wjadą do Izraela, bo… zanotowano wzrost zachorowań

Karol Kwiatkowski23 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jak podały izraelskie media, rząd premiera Naftali Bennetta postanowił odłożyć otwarcie granic Izraela dla zaszczepionych turystów do sierpnia, ponieważ Izrael stoi w obliczu wzrostu zachorowań na koronawirusa.

Zaszczepieni turyści początkowo mieli zacząć być wpuszczani do Izraela od 1 lipca. W ostatnich dniach kraj został dotknięty wariantem Delta, powodując wzrost infekcji w miastach takich jak Modi’in i Binyamina. W tej chwili około 200 uczniów i 20 nauczycieli w Izraelu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w określonych sytuacjach osoby zaszczepione lub wyleczone mogą zostać skierowane na kwarantannę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby uznane za w pełni uodpornione (tydzień po drugim szczepieniu lub po wyzdrowieniu z choroby) są zwolnione z izolacji, jeśli wejdą w kontakt ze zidentyfikowanym nosicielem wirusa.
Jednak zgodnie z nową dyrektywą podpisaną przez dyrektora generalnego ministerstwa Chezy’ego Levy’ego, lekarz rejonowy, dyrektor generalny ministerstwa zdrowia lub szef publicznej służby zdrowia będą mogli zażądać izolowania tych osób, jeśli miały z kimś kontakt, kto jest zarażony wariantem wirusa, który jest uważany za szczególnie niebezpieczny. Na kwarantannę mogą zostać skierowane osoby, które mają regularny kontakt z populacją wysokiego ryzyka lub nie są szczepione i jeśli leciały tym samym samolotem ze zidentyfikowanym nosicielem koronawirusa.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × jeden =