ZagranicaWHO: najbiedniejsze kraje nie mają dość szczepionek od COVAX, by móc dalej szczepić

Magdalena Targańska21 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ponad połowa biedniejszych państw, które otrzymują szczepionki przeciw Covid-19 w ramach programu COVAX, nie ma wystarczających zapasów, by kontynuować szczepienia – poinformował w poniedziałek przedstawiciel współzarządzającej tym programem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

„Powiedziałbym, że z 80 krajów AMC (ang. Advance Market Commitment – kwalifikujących się do uzyskania szczepionek przeciwko Covid-19 w ramach zobowiązania do zakupu z wyprzedzeniem – PAP) co najmniej ponad połowa nie ma wystarczającej liczby szczepionek, aby móc obecnie kontynuować swoje programy szczepień” – ocenił starszy doradca WHO Bruce Aylward.

Odniósł się do wcześniejszych zobowiązań krajów-dawców w ramach Covax do zakupu szczepionek z wyprzedzeniem na rzecz krajów o niskich i średnich dochodach, mówiąc, że rzeczywista część była prawdopodobnie „znacznie wyższa”. Niektóre z nich całkowicie się skończyły – dodał.

Niedobory, spowodowane częściowo przez opóźnienia w produkcji i zakłócenia dostaw w Indiach, pojawiły się w sytuacji, gdy zakażenia i zgony rosną w całej Afryce jako część trzeciej fali zakażeń koronawirusem. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście − 1 =