PolskaSopot/ Od wtorku bez rejestracji można się zaszczepić przeciwko COVID-19 się w Ergo Arenie

Karol Kwiatkowski20 czerwca, 20212 min

Od wtorku, 22 czerwca, można się zaszczepić przeciwko COVID-19 w hali Ergo Arena bez wcześniejszego umawiania się na termin i godzinę. Do dyspozycji będą m.in. preparat Pfizera czy jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson – poinformował sopocki magistrat.

Jak poinformowała PAP w niedzielę Anetta Konopacka z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Sopocie, od wtorku, 22 czerwca, będzie można przyjść do Ergo Areny i od razu przyjąć szczepionkę.

„Przypominamy, że elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktów rejestracji w Ergo Arenie na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się” – dodała w komunikacie Konopacka.

Cytowana w informacji, wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim tłumaczyła, że „to rozwiązanie bardzo ułatwi skorzystanie ze szczepienia, szczególnie tym osobom, które mają napięty grafik obowiązków”.

Od wtorku wystarczy pojawić się w hali Ergo Arena w dogodnym terminie, w dzień powszedni w godz. 8-18, a w soboty w godz. 8-13.

Na terenie hali działa siedem stanowisk kwalifikujących, siedem stanowisk szczepień i cztery stanowiska rejestracji. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × dwa =