PolskaHamaki, leżaki i piwo zamiast szczepień i szpitalnych łóżek. W Katowicach wraca normalność

Nasza Polska16 czerwca, 20213 min

Restauracje, plenerowe kino, hamaki i leżaki, lekcje tańca – to wszystko od środy czeka na mieszkańców Katowic przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie jeszcze niedawno działał szpital tymczasowy i punkt szczepień przeciw COVID-19.

Strefa relaksu na tarasach Spodka i MCK działała w ubiegłych latach jako Gastro Fajer, teraz ma nową nazwę – Centrum Kato. Będzie działać co tydzień, od środy do niedzieli, do końca wakacji.

„Centrum Kato to kontynuacja Gastro Fajer – nocnego marketu, który pokochali miłośnicy dobrej kuchni i pozytywnego, letniego, miejskiego klimatu. W tym roku wydarzenie powracaw odświeżonej formule. Już czwarty rok z rzędu o(d)żywimy dla Was tarasy Spodka i Zieloną Dolinę Międzynarodowego Centrum Kongresowego, zaserwujemy soczysty street food, dobrze zaopatrzone bary, muzykę, relaks, kino letnie, niedzielny targ śniadaniowy, sport i przede wszystkim naszą autorską atmosferę” – zapowiedział w środę Oskar Olszewski z Centrum Kato.

Motyw przewodni tegorocznej edycji to street food – w pop-up restauracjach będą gotować dobrze znane lokalne restauracje, wśród nich m.in.: Śląska Prohibicja, Amfora, Bajs, Sweet Home Silesia i Kroyone. Nie zabraknie także food trucków z całej Polski. Ofertę uzupełnią dwa bary serwujące selekcję autorskich szprycerów i dobrego piwa.

W środę o godz. 21:00 w ramach pierwszego z seansów letniego kina na tarasach Spodka zostanie wyświetlony film pt. „Sokół z masłem orzechowym”. W czwartek odbędzie się plenerowa lekcja tańca bachata, w piątek i sobotę na muzycznej scenie zagrają: Spisek Jednego i DJ Pete, a w niedzielę (20 czerwca) zaplanowano kolejny seans, tym razem będzie to film pt. „Kłamstewko”.

„Zapraszamy do bezpiecznego i komfortowego spędzania wspólnego czasu na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. To najlepszy sposób na przywitanie lata w mieście” – powiedział Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × cztery =