PolskaMichał Sz. „Margot” stanie przed sądem

Karol Kwiatkowski14 czerwca, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz. (mężczyzna twierdzi, że jest kobietą i mówi o sobie „Margot”) w sprawie ataku na działacza fundacji pro-life oraz zniszczenia ciężarówki należącej do fundacji antyaborcyjnej, do czego doszło w czerwcu 2020 roku – donosi portal tvp.info. Aktywiście grozi do pięciu lat więzienia. 

Informację potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Jak przekazała Skrzyniarz, akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Michałowi Sz. „zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life”.

– Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. Michał S., co ustalono w toku śledztwa dokonał wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami uszkodzenia ww. samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania – powiedziała prok. Skrzyniarz.

Wartość wyrządzonej szkody określono na kwotę przekraczającą 6 tys. zł. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika też, że Sz. „dokonał napaści na wolontariusza fundacji, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nieprzekraczający siedmiu dni” – czytamy na tvp.info.

Aktem oskarżenia została objęta również Zuzanna M., której zarzuca się czynny udział w zbiegowisku. Michałowi Sz. grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Zuzannie M. grozi odpowiedzialność karna do lat trzech.

Źródło: TVP Info

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Leszek

    14 czerwca, 2021 at 6:58 pm

    Biedna Margota.
    Gdy taka ślicznotka trafi do pudła, będzie się działo.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × 1 =