PolskaOpole/ Punkt szczepień w centrum handlowym

Karol Kwiatkowski13 czerwca, 20212 min

Po pierwszym tygodniu funkcjonowania, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przedłuża działanie punktu szczepień w Centrum Handlowym Karolinka. Jak informuje placówka, planowane jest uruchomienie punktu szczepień w Centrum Handlowym Turawa Park.

Punkt szczepień w Centrum Handlowym Karolinka Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomił w poniedziałek. Jak informuje USK, codziennie zgłasza się do niego ponad stu chętnych do przyjęcia szczepionki. Według osób obsługujących punkt, szczególnym zainteresowaniem cieszą się szczepionki firmy Johnson@Johnson, które nie wymagają powtórzenia dawki.

Ze względu na duże zainteresowanie chętnych, działanie punktu w CH Karolinka zostanie przedłużone na kolejny tydzień – do 19 czerwca. W punkcie mogą szczepić się wszyscy chętni, od 16. roku życia, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Natomiast od 24 do 26 czerwca szpitalne zespoły z USK będą też prowadziły akcję szczepień bez rejestracji dla wszystkich chętnych od 16. roku życia odwiedzających Centrum Handlowe Turawa Park w Zawadzie, w ramach „IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego”. Punkt szczepień będzie tam ulokowany w pomieszczeniach po sklepie Praktiker, czynny w godzinach od 9.00 do 20.00.

Punkty szczepień w całym województwie mają wolne terminy szczepień. W punkcie szczepień masowych, działającym przy Politechnice Opolskiej, który był przygotowany na szczepienie nawet dwóch tysięcy osób dziennie, na początku czerwca zgłaszało się kilku – kilkunastu pacjentów na dobę. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − 11 =