ZagranicaMiliony dawek szczepionki Johnson & Johnson zostały skażone

Karol Kwiatkowski13 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Liczne partie szczepionki Johnson & Johnson, z których każda liczyła kilka milionów dawek, nie nadają się do użytku z powodu możliwego skażenia, ogłosiła Amerykańska Agencja Leków FDA. Ani FDA, ani producent nie podali dokładnej liczby. Dziennik „New York Times” donosił, powołując się na poinformowane kręgi, że problem dotyczył 60 milionów dawek szczepionki.

Firma Emergent BioSolutions, która produkuje szczepionkę przeciwko COVID-19 dla Johnson & Johnson (J&J) w fabryce w Baltimore w stanie Maryland, wstrzymała produkcję w kwietniu na mocy nakazu FDA po tym, jak składniki preparatu zostały przypadkowo zamienione ze składnikami szczepionki firmy AstraZeneca.

Obecnie 60 milionów dawek szczepionki firmy AstraZeneca wyprodukowanych w Baltimore jest ocenianych pod kątem zgodności ze standardami jakości. Tymczasem FDA dopuściła ponownie dziesięć milionów dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Szczepionka firmy J&J, która początkowo była produkowana wyłącznie w Holandii, otrzymała pod koniec lutego awaryjne dopuszczenie do obrotu w USA. W połowie marca szczepionka została również zatwierdzona w UE.

Źródło: DW.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście − jedenaście =