Francja/ Impreza na Placu Inwalidów – interweniowała policja, użyła gazu łzawiącego

Karol Kwiatkowski12 czerwca, 20212 min

Paryska policja zmusiła w piątek wieczorem kilkusetosobową grupę młodych ludzi uczestniczących w domówce wszech czasów na Placu Inwalidów do rozejścia się. Interwencję przeprowadzono zaraz po rozpoczęciu godziny policyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego.

Policja wkroczyła do akcji o godz. 23:20,

O likwidacji spontanicznie zorganizowanej imprezy policja poinformowała na Twitterze. Jak zaznaczono wydarzenie to stało w sprzeczności z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi obowiązującymi we Francji. Funkcjonariusze wylegitymowali kilkadziesiąt osób.

Impreza została zorganizowana na esplanadzie prowadzącej do Pałacu Inwalidów w Paryżu. Zgodnie z intencją pomysłodawców, wzorujących się na filmie komediowym „Project X”, w którym grupa przyjaciół postanawia zorganizować „domówkę wszech czasów”, impreza miała być spontaniczna i kończyć się – jak w filmie – całkowitym chaosem. Relacje na żywo prowadzone z użyciem kamer smartfonów miały natychmiast trafiać do sieci.

Obecni na miejscu francuscy dziennikarze – Clement Lanot i Remy Buisine – potwierdzili w swych doniesieniach, że w wydarzeniu wzięło udział kilkuset młodych paryżan zbuntowanych przeciwko restrykcjom epidemicznym, a także fakt, że policja używała gazu łzawiącego, by zmusić uczestników do rozejścia się. (PAP)

 

mars/

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × 3 =