Premier apeluje do wszystkich, aby się szczepić

Magdalena Targańska8 czerwca, 202113 min

Jest tylko jeden sposób na uniknięcie kolejnej fali epidemii i lockdownu, to szczepienia; apeluję do wszystkich, by się szczepić, dzisiaj szczepionki dostępne są dla wszystkich – powiedział we wtorek w Turku (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki.

„Jest jeden tylko sposób, jeden mechanizm dzisiaj, który pozwala uniknąć tego, czego wszyscy się obawiamy mianowicie kolejnych lockdown-ów i kolejnej, czwartek fali (zakażeń) jesienią. I tym procesem, który może nam w tym dopomóc jest proces szczepień” – powiedział na konferencji prasowej szef rządu.

Jak dodał, dzięki szczepieniom będzie można szybciej odmrażać te obszary gospodarki, które jeszcze częściowo podlegają regułom lockdownu.

„Raz jeszcze apeluję do wszystkich o to, żeby się szczepić, dziś te szczepionki są dostępne myślę, że dla wszystkich, nie pomylę się jak powiem, że dla wszystkich praktycznie prawie od zaraz lub od zaraz” – powiedział premier.

Podkreślił, że rząd od końca kwietnia konsekwentnie przedstawia zmiany dotyczące obostrzeń epidemicznych. „Kolejna komunikacja za parę dni, a następna zdaje się zaplanowana jest 24 bądź 25 czerwca, kiedy przedstawimy też już dalszą perspektywę” – zapowiedział Morawiecki.

We wtorek na rządowych stronach podano, że w Polsce wykonano dotąd 22 340 624 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 8 368 827 osób.

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 26 886 540 dawek. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 21 182 dawek. Zgłoszono 10 300 niepożądanych odczynów poszczepiennych. (PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa, Rafał Pogrzebny

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • Marcin

  9 czerwca, 2021 at 12:40 pm

  „Jest jeden tylko sposób, jeden mechanizm dzisiaj, który pozwala uniknąć tego, czego wszyscy się obawiamy mianowicie kolejnych lockdown-ów i kolejnej, czwartek fali (zakażeń) jesienią. I tym procesem, który może nam w tym dopomóc jest proces szczepień”

  To nie wirus wprowadza lockdowny tylko ty BANDYTO i tobie podobni!!!!
  Róbcie testy PCR do 28 cykli i nie będzie żadnej „fali” bando oszustów na usługach NWO!!!!!!!!!!!!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *