PolskaWiceminister zdrowia: jeżeli nie chcemy wzrostu zakażeń jesienią, musimy jak najszybciej się zaszczepić

Karol Kwiatkowski7 czerwca, 202112 min

Jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej i w jak największej ilości się zaszczepić – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister Kraska w poniedziałek w Programie I Polskiego Radia kolejny raz zachęcał do szczepień. Poinformował, że lekarze rodzinni otrzymali informacje, którzy z ich pacjentów dotychczas się nie zaszczepili i medycy mogą się nimi kontaktować. Z kolei osoby starsze będą mogły otrzymać szczepienie w domu dzięki mobilnym punktom szczepień.

Kraska zwrócił uwagę na pojawiające się nowe warianty koronawirusa. Podał przykład Wielkiej Brytanii, gdzie mutacja brytyjska jest obecnie wypierana przez wariant indyjski. „Widzimy, że dotyka tych osób, które nie są zaszczepione, a więc jeżeli chcemy uniknąć wzrostu zakażeń na jesieni, musimy jak najszybciej, w jak największej ilości się zaszczepić” – powiedział.

Wiceminister poinformował, że najnowsze dane mówią o prawie 200 nowych przypadkach zakażeń.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • teodor wójcik

    7 czerwca, 2021 at 11:24 am

    K…ka, K…ka na bialych gaciach strachliwa draska, jak to ktoś kiedys powiedział, czyli po naszemu nie strasz, nie strasz, bo się zes..sz.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − 13 =