PolitykaPolskaBraun wykluczony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa

Nasza Polska6 czerwca, 202112 min

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został wykluczony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa prowadzonej w niedzielę na antenie Radia ZET i w Onecie. Prowadzący rozmowę dziennikarz podjął tę decyzję po tym, jak poseł obraził mniejszości seksualne i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Jedno z pytań w programie „7. dzień tygodnia w Radiu ZET” dotyczyło kwestii parady równości w Rzeszowie. „(…) chciałbym to bardzo wyraźnie zadeklarować: nie na mojej wachcie, nie na mojej służbie, nie będzie przyzwolenia na promocję dewiacji” – mówił Braun.

Dziennikarz Andrzej Stankiewicz zwrócił się wtedy do posła, aby wobec mniejszości seksualnych nie używał słowa „dewiacja” i aby nie posługiwał się językiem agresywnym lub wykluczającym. „Udzielam panu pierwszego ostrzeżenia” – dodał.

W dalszej części debaty Braun powiedział: „kiedy przyjdzie jesień, a może szybciej, i szkolony psychopata Niedzielski ogłosi kolejną falę pandemii…”. Wypowiedź tę Stankiewicz przerwał i poinformował, że wyklucza posła z programu. „To jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę używać takich sformułowań w moich programie, bardzo panu dziękuję za udział” – wyjaśnił.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zaplanowano na 13 czerwca. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

 • Jest to dowód, że żydy są święcie przekonane o całkowitym panowaniu nad światem.

  6 czerwca, 2021 at 5:32 pm

  Braun to pikuś, Trump został zbanowany na amen. Więc można. A drukarza i cukiernika ciągali po sądach. Czyli co, drukarz i cukiernik zbanować świrów i zboków nie może? DLACZEGO?

  A teraz uświadommy sobie co z Braunem może zrobić spółka Polska Press czy PAP będące we władzy PiSu.

  Nooo.. i to jest ta cała demokracja! Socjalistyczna! Całkiem jak ta w III Rzeszy.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 + 14 =