PolitykaZgorzelski o Tusku i pustym basenie: Jest zbyt rozsądnym politykiem

Nasza Polska2 czerwca, 20212 min

Donald Tusk jest to zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda – ocenił w środę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL), pytany o doniesienia medialne o możliwym powrocie Tuska do polskiej polityki.

Jak napisał portal wPolityce.pl, rozważany jest konkretny scenariusz powrotu byłego premiera Donalda Tuska. „Miałby on wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w którymś z okręgów zdominowanych przez opozycję. Po zwycięstwie zostałby marszałkiem Senatu, i z tej pozycji atakowałby rząd, prowadził kampanię wyborczą, jednoczył opozycję, szukał szansy na wcześniejsze wybory parlamentarne” – podkreśla portal.

Zgorzelski pytany w środę w TVP1 o te doniesienia powiedział: „Wszyscy pewnie już wiemy, że Donald Tusk sonduje tę sytuację”. „Moim zdaniem zakończy się to tak samo, jak sondowanie jego ewentualnej kandydatury na prezydenta Rzeczypospolitej” – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

W jego ocenie, „z pewnością Tusk zrobiłby duży kłopot tzw. Zjednoczonej Prawicy – bo jest ona dzisiaj bardziej pokłócona niż zjednoczona”. „Ale, jak mówię, to jest zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda” – ocenił Zgorzelski. „Skoro te informacje już przeciekły i do mediów, i do opinii publicznej, to moim zdaniem ten projekt zakończy się niczym” – dodał. (PAP)

autor: Edyta Roś

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 + osiem =