W stolicy wciąż można się zaszczepić przeciwko COVID-19 „z ulicy”

Nasza Polska31 maja, 20213 min

Podczas weekendowej akcji szczepień „Wpadnij na szczepienie” zaszczepionych zostało 4300 osób bez wcześniejszej rejestracji. Stołeczny ratusz przedłuża akcję na kolejne dni. „Będziemy szczepić do wyczerpania zapasów” – powiedziała w poniedziałek Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Z 9400 szczepionek, które dostało ponadprogramowo miasto, wykorzystano podczas weekendowej akcji 4300. Stołeczny ratusz deklaruje, że wykorzysta wszystkie dawki i zachęca do szczepień.

„Zaszczepić się może każdy, nie tylko mieszkaniec stolicy. Nie trzeba się wcześniej rejestrować” – poinformowała rzeczniczka ratusza. Zapewniła też, że „akcja będzie kontynuowana aż do wyczerpania zapasów”. Jeśli miasto dostanie kolejne, dodatkowe dawki szczepionek, „to oczywiście przedłużymy tę akcję” – wyjaśniła.

„Staramy się reagować elastycznie, żeby wszyscy mogli się zaszczepić. Zachęcam wszystkim do skorzystania z miejskich punktów szczepień” – zachęca Monika Beuth-Lutyk. Akcja „Wpadnij na szczepienie” rozpoczęła się w sobotę i została przedłużona. Zaszczepić może się każdy, kto skończył 18 lat i ma e-skierowanie. Do szczepień wykorzystywane są jednodawkowe szczepionki formy Johnson & Johnson.

Chętni mają do dyspozycji cztery miejskie punkty szczepień w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze oraz dodatkowy na Ochocie. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Przychodni Warszawa-Ochota przy ul. Szczęśliwieckiej 36, Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 + szesnaście =