PolskaW stolicy wciąż można się zaszczepić przeciwko COVID-19 „z ulicy”

Nasza Polska31 maja, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Podczas weekendowej akcji szczepień „Wpadnij na szczepienie” zaszczepionych zostało 4300 osób bez wcześniejszej rejestracji. Stołeczny ratusz przedłuża akcję na kolejne dni. „Będziemy szczepić do wyczerpania zapasów” – powiedziała w poniedziałek Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Z 9400 szczepionek, które dostało ponadprogramowo miasto, wykorzystano podczas weekendowej akcji 4300. Stołeczny ratusz deklaruje, że wykorzysta wszystkie dawki i zachęca do szczepień.

„Zaszczepić się może każdy, nie tylko mieszkaniec stolicy. Nie trzeba się wcześniej rejestrować” – poinformowała rzeczniczka ratusza. Zapewniła też, że „akcja będzie kontynuowana aż do wyczerpania zapasów”. Jeśli miasto dostanie kolejne, dodatkowe dawki szczepionek, „to oczywiście przedłużymy tę akcję” – wyjaśniła.

„Staramy się reagować elastycznie, żeby wszyscy mogli się zaszczepić. Zachęcam wszystkim do skorzystania z miejskich punktów szczepień” – zachęca Monika Beuth-Lutyk. Akcja „Wpadnij na szczepienie” rozpoczęła się w sobotę i została przedłużona. Zaszczepić może się każdy, kto skończył 18 lat i ma e-skierowanie. Do szczepień wykorzystywane są jednodawkowe szczepionki formy Johnson & Johnson.

Chętni mają do dyspozycji cztery miejskie punkty szczepień w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze oraz dodatkowy na Ochocie. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Przychodni Warszawa-Ochota przy ul. Szczęśliwieckiej 36, Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × cztery =