PolskaDr Szułdrzyński, członek Rady Medycznej: będą kolejne szczepienia, powinny być obowiązkowe

– Teraz mamy pierwszą serię szczepień przeciw Covid-19, a za rok czy dwa – zależy, jak długo będą działały preparaty – będą kolejne szczepienia „przypominające” – mówił w „Gościu Wydarzeń” dr Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej przy premierze. Jak dodał, jego zdaniem przyjmowanie zatwierdzonych przez EMA preparatów powinno być obowiązkowe.

– Udało się zdusić trzecią falę, obostrzenia przyniosły skutek. Możemy cieszyć się z wolności, ale pamiętajmy, że koronawirus krąży wokół nas – odpowiedział ekspert, zapytany na jakim etapie pandemii jesteśmy.

– Nie ma skutecznego leku umiejącego wyeliminować wirusa ze społeczeństwa. SARS-CoV-2 mogą powstrzymać szczepienia i odporność u znaczącej liczby społeczeństwa. Wtedy odetchniemy z ulgą. Wirus zaskoczył nas nie raz, a kategoryczne prognozy wystawiły nas może nie na pośmiewisko, ale wątpliwości, co wiemy na jego temat – przypomniał członek Rady Medycznej.

Piotr Witwicki, dziennikarz prowadzący rozmowę, zapytał, czy szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być obowiązkowe. Szułdrzyński odparł, że tak.

– Jeśli są obowiązkowe przeciwko gruźlicy to dlaczego nie przeciw Covid-19? Koronawirus jest znacznie groźniejszy dla ludzkości. Gdy szczepienia dotyczą naszych dzieci to większość ludzi nie protestuje. Kiedy chodzi o dorosłych, pojawiają się krzyki „o wolności” – uzasadniał członek Rady Medycznej i porównał to do zapinania pasów w samochodzie.

Źródło: Polsat News

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

 • Daniel

  31 maja, 2021 at 6:08 pm

  W dniu 27 stycznia 2021 r. została przyjęta Rezolucja Rady Europy nr: 2361 (2021), która ZABRANIA państwom wprowadzania obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi lub wykorzystywania ich do dyskryminacji pracowników lub kogokolwiek, kto się nie zaszczepi. Rada Europy jest organem zarządzającym Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
  Przedmiotowa kwestia została ujęta w punktach: 7.3 w odniesieniu do zapewnienia wysokiej akceptacji szczepionek:
  7.3.1 zagwarantowanie, że obywatele zostaną poinformowani, że szczepienia nie są obowiązkowe
  i że na nikogo nie będą wywierane naciski polityczne, społeczne ani inne, by się zaszczepił, jeśli sam nie chce tego zrobić
  7.3.2 zagwarantowanie, że nikt nie będzie dyskryminowany za to, że nie poddał się szczepieniu ze względu na ewentualne zagrożenia dla zdrowia lub dlatego, że nie chce się poddać szczepieniu.
  https://pace.coe.int/en/files/29004/html?fbclid=IwAR1LV0q1Rj2mL8VE4ZHXGx0OUASedmpq2YzAhyleAPzzJzi9SapeHwOtQww

  Na koniec warto również nadmienić, iż ewentualne naruszenia stoją w sprzeczności z art. 32 i 39 oraz 40 Konstytucji RP,
  Punktu 1 Kodeksu Norymberskiego, art. 39 Konwencji Genewskiej,
  art. 7 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych,
  oraz art. 5, oraz art. 15 Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie.
  Kto wie, jak działa windows? – ten wie, jak będzie dalej z tymi dawkami abrakadabry
  I oby nie skończyło się to tak: https://www.facebook.com/106418598082338/videos/4353451657998798
  a tutaj https://www.facebook.com/ireneusz.nawrot/videos/3927746957333069 co może się stać gdy ktoś przeprowadza eksperymenty z ludzkim DNA.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × 3 =