ZagranicaWłochy/ Dwie trzecie osób chce nosić maseczki także po zniesieniu nakazu

Prawie dwie trzecie Włochów będzie nosić maseczki na zewnątrz także wtedy, gdy zostanie zniesiony ten wymóg – takie wyniki sondażu ogłoszono w dniach, gdy przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że maski będzie można zdjąć na powietrzu za dwa miesiące w sierpniu.

27 procent mieszkańców Włoch zadeklarowało, że przestanie nosić maseczkę na zewnątrz, gdy tylko będzie to możliwe – to rezultat sondażu dla agencji prasowej Andkronos, przeprowadzonego przez Instytut Emg.

Jak odnotowano, odsetek zwolenników korzystania z tego środka ochrony osobistej jest różny w zależności od wieku.

W grupie do 35 lat jest ich 55 procent. Wśród osób w wieku od 35 do 54 jest ich 72 procent. Maseczki popiera 65 procent tych, którzy mają powyżej 55 lat.

We Włoszech od jesieni zeszłego roku obowiązuje nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Obecnie, gdy zaczynają się letnie temperatury, na ulicach Rzymu widać coraz więcej osób opuszczających maseczki pod brodę. Nieliczne osoby nie mają ich w ogóle.

Będzie można bez nich chodzić, gdy choć jedną dawkę szczepionki otrzyma połowa ludności Włoch, czyli 30 milionów osób – zapowiedzieli wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Ma to nastąpić na przełomie lipca i sierpnia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 5 =