PolskaPremier: jesteśmy przygotowani, aby nasze dokumenty medyczne były honorowane w całej Europie

Magdalena Targańska25 maja, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jesteśmy przygotowani, aby nasze dokumenty medyczne były honorowane w całej Europie; pokazujemy gotowość, bo chcemy żeby nasi obywatele mieli prawo do podróżowania – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu szczytu UE w Brukseli.

Szef rządu na konferencji prasowej przekazał, że tematem rozmów podczas szczytu w Brukseli były m.in. certyfikaty umożliwiające swobodne podróżowanie osobom zaszczepionym przeciw Covid-19 po krajach UE.

„Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, że Polska jest przygotowana od strony technicznej, od strony informatycznej, aby nasze dokumenty medyczne były honorowane w całej Europie. Powiem szczerze, że w wielu państwach zachodnioeuropejskich i południowej Europy te zakusy dotyczące weryfikacji całego procesu szczepień, ewentualnie tego kto przechorował Covid, są bardzo zaawansowane i niektóre państwa myślą bardzo radykalnie w tym temacie” – powiedział premier.

Podkreślił gotowość do wprowadzenia tego rozwiązania, „by nasi obywatele mieli prawo do podróżowania”. „Ta dyskusja w najbliższych kilku tygodniach wraz ze wzrostem liczby osób zaszczepionych będzie się w Europie toczyła” – dodał Morawiecki.(PAP)

 

autorzy: Karolina Kropiwiec, Mateusz Roszak

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − 10 =