Premier: Rodzina i dom w centrum życia, to jeden z filarów na których opiera się Polski Ład

Nasza Polska21 maja, 20212 min

Rodzina i dom w centrum życia, to jeden z filarów na których opiera się Polski Ład – napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Według szefa rządu, społeczeństwa bez rodzin byłyby tym, czym cywilizacja bez kultury, religia bez wiary albo matematyka bez liczb.

Mateusz Morawiecki do wpisu dołączył grafikę, w której podkreśla, że „społeczeństwa bez rodzin byłyby tym, czym cywilizacja bez kultury, religia bez wiary albo matematyka bez liczb”. Dodaje, że „rodzina była zawsze ważna dla Polski”.

„Jesteśmy dumni z naszej polityki promocji rodzin, w których dzieci mogą być wychowywane w bezpieczeństwie i miłości, gdzie w spokoju mogą rozwijać swoje talenty. To element wielkiego planu budowy polskiego, solidarnego państwa dobrobytu” – zaznacza premier.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk