Hiszpania od 7 czerwca będzie przyjmować zaszczepionych turystów z zagranicy

Od 7 czerwca Hiszpania będzie przyjmować na swoje terytorium wszystkich zagranicznych turystów na podstawie dokumentu potwierdzającego ich pełne zaszczepienie przeciw Covid-19 – ogłosił w piątek premier Pedro Sanchez.

Szef rządu zapowiedział podczas madryckich targów turystycznych Fitur, że osoby, które zakończyły proces szczepienia, nie będą przechodzić kontroli sanitarnych. Będzie to dotyczyło osób przybywających do Hiszpanii zarówno z UE, jak i spoza niej.

Sanchez podkreślił, że już od poniedziałku możliwe będzie podróżowanie bez kontroli sanitarnych na podstawie dokumentu o przebytych szczepieniach z kilku państw spoza Unii, uznanych za “bezpieczne pod względem epidemicznym”. Wśród nich wymienił Wielką Brytanię, Australię, Nową Zelandię, Singapur, Izrael, Koreę Południową, Chiny, Tajlandię oraz Rwandę.

Według Sancheza władze sanitarne Hiszpanii będą uznawały za zaszczepionych przeciw Covid-19 tych turystów, którzy przyjęli preparaty zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA), jak też przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Oznacza to możliwość swobodnego podróżowania do Hiszpanii osób zaszczepionych rosyjskim preparatem Sputnik V.

Jak przekazał Sanchez, Hiszpania spodziewa się, że podczas nadchodzącego lata do kraju przyjedzie 30-40 proc. liczby urlopowiczów notowanej przed pandemią.

“Spodziewamy się w sezonie wakacyjnym od 8,5 do 10 mln zagranicznych turystów” – powiedział szef rządu, przypominając, że w czwartek władze unijne osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie tzw. paszportu szczepionkowego, który ma umożliwić swobodny przepływ osób w Europie podczas pandemii.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Jerzy

    21 maja, 2021 at 3:51 pm

    Naprawdę?
    Po 7 maja będą przyjmować zagranicznych pacjentów z NOP-em?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk