Dworczyk: teraz największym wyzwaniem będzie przekonywanie Polaków do zaszczepienia się

Teraz największym wyzwaniem w programie szczepień będzie przekonywanie jak największej części Polaków do zaszczepienia się – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że chęć zaszczepienia deklaruje ponad 70 proc. Polaków, a obecnie 48 proc. jest zarejestrowanych lub jest po pierwszej dawce.

Dworczyk był pytany na konferencji prasowej, czy jesteśmy już na etapie programu szczepień, kiedy trzeba zwracać się do ludzi, by się szczepili.

„Przechodzimy w tej chwili z fazy, gdzie największym wyzwaniem były dostępne szczepionki do fazy, kiedy będziemy musieli się skupiać na przekonywaniu Polaków do tego, żeby się szczepić. W tej chwili mamy około 48 proc. pełnoletnich Polaków, którzy albo zarejestrowali się na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki, albo już przyjęli pierwszą dawkę” – podkreślił Dworczyk.

Dodał, że w ostatnich dniach spada dzienna liczba rejestracji. „To są oznaki tego, że musimy wspólnie z dużą determinacją zabiegać o to, żeby Polacy chcieli się zaszczepić. To też jest dowód na to, że pomiędzy deklaracjami, które wynikają z różnych badań (…), że miedzy 70 a 75 proc. osób chce się zaszczepić, a rzeczywistością jest pewna różnica, bo 75 proc., a 50 proc. to jest jednak pewna różnica ” – zaznaczył szef KPRM.

„Teraz wchodzimy w okres, gdzie największym wyzwaniem będzie przekonywanie jak największej części obywateli do zaszczepienia się” – powtórzył Dworczyk. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk