Prezydent Łodzi chce obniżyć opłaty za ogródki gastronomiczne do 1 gr

Magdalena Targańska18 maja, 20213 min

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska chce, aby w Łodzi obowiązywały niższe stawki za zajęcie pasa drogi pod ogródek gastronomiczny. Do tej pory symboliczne opłaty wprowadzono na głównym deptaku miasta – ul. Piotrkowskiej. To forma wsparcia dla branży dotkniętej ekonomicznie przez pandemię.

Decyzja prezydent Zdanowskiej związana jest z trudną sytuacją, w jakiej znaleźli się restauratorzy po spowodowanym pandemią lockdownie.

„Ogródki są obecnie nie tylko ratunkiem dla branży gastronomicznej, ale też stwarzają możliwość, aby łodzianie mogli wybrać się na rodzinny obiad czy spotkanie ze znajomymi. Chcemy wspierać łódzkich przedsiębiorców, dlatego zgodnie z decyzją prezydent przygotowane zostanie nowe zarządzenie, obniżające wysokość stawki za zajęcie pasa” – poinformował we wtorek Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Do tej pory ze specjalnych stawek korzystali jedynie przedsiębiorcy działający na ul. Piotrkowskiej. Władze miasta uważają, że dzięki rozszerzeniu ich zasięgu, na terenie całego miasta pojawi się więcej ogródków gastronomicznych.

Jak podał Gawlik, w przypadku dróg publicznych opłata dla restauratorów ma być symboliczna – 1 gr za metr za dzień funkcjonowania ogródka gastronomicznego. Natomiast w przypadku dróg wewnętrznych, przedsiębiorcy w ogóle nie zapłacą za zajęcie pasa. Aby skorzystać z ulgi, wystarczy złożyć wniosek do Zarządu Dróg i Transportu, który dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi.

Zarządzenie trafi pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 2 czerwca.(PAP)

 

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk