Premier osobiście wspiera kandydatkę na prezydenta Rzeszowa

Nasza Polska17 maja, 20215 min

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna – m.in. o tym rozmawiali premier Mateusz Morawiecki i kandydatka na prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart podczas krótkiego spaceru, który się odbył w poniedziałek wieczorem głównym deptakiem miasta.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą na Podkarpaciu. Późnym popołudniem i wieczorem odwiedził Rzeszów i wraz z kandydatką na prezydenta miasta Ewą Leniart odbyli krótki spacer ulicą 3-go Maja, głównym deptakiem miasta. Oboje wcześniej odwiedzili na chwilę jedną z kawiarni w centrum miasta, skąd wyszli z kawą w kubkach.Leniart powiedziała dziennikarzom, że w czasie spaceru rozmawiała z premierem o sprawach ważnych dla Rzeszowa, m.in. o kwestiach związanych z zielenią, aby było jej więcej w mieście, o terenach rekreacyjnych, o potrzebach związanych z miejscami do uprawiania sportu.„O Podkarpackim Centrum Lekkoatletycznym, także o osiągnięciach naszych sportowców, o tym, że pojawia się z co raz większym natężeniem Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, która przywozi tutaj ludzi. Ważna kwestia przeorganizowania komunikacji miejskiej i stworzenia biletu zintegrowanego. Tak naprawdę o wszystkich kwestiach, które myślę, że w najbliższym czasie będą wymagały przepracowania i nowych rozwiązań” – wymieniała Leniart.

Wyjawiła, że premier „doskonale pamięta centrum Rzeszowa” i dostrzegł istotne zmiany jakie w nim zaszły.

W czasie spaceru, któremu towarzyszyli liczni dziennikarze oraz zaciekawieni mieszkańcy, premier przystanął na chwilę przed I Liceum Ogólnokształcącym, (to jedna z najstarszych szkół średnich w Polsce – istnieje od drugiej połowy XVII stulecia) i przed popiersiem patrona szkoły – ks. Stanisława Konarskiego. Obejrzał także ekspozycję dawnych nawierzchni ulicy 3-go Maja, odkrytych podczas badań archeologicznych oraz pomnik idącego ulicą muzyka Tadeusza Nalepy i niosącego gitarę.

„Bardzo sympatyczna rozmowa. Myślę, że taka, która daje też duże nadzieje na przede wszystkim pozyskanie cennych środków finansowych na te działania, które są dla Rzeszowa niezwykle ważne” – oceniła pytana przez dziennikarzy po spacerze z premierem Leniart.

Przed wizytą w Rzeszowie szef rządu m.in. zwiedził w Stalowej Woli Park Charzewicki, gdzie powstanie osiedle w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, później odwiedził budowę mostu przez San w Nowej Wsi (Podkarpackie). Przeprawa będzie częścią szlaku Via Carpatia.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory mają się odbyć 13 czerwca.

Oprócz Leniart, popieranej przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” na urząd prezydenta Rzeszowa kandydują: proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk