PolskaKobosko: musimy poznać realne koszty Polskiego Ładu, zobaczyliśmy jego „jasną stronę”

Magdalena Targańska15 maja, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zobaczyliśmy „jasną stronę” zmian, jakie PiS zamierza wprowadzić Polskim Ładem; musimy poznać przede wszystkim realne koszty tego planu – w ten sposób Michał Kobosko, szef partii Polska 2050 Szymona Hołowni skomentował zaprezentowany w sobotę Polski Ład.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Do zaprezentowanych rozwiązań odniósł się w rozmowie z PAP Michał Kobosko. „Zobaczyliśmy jaśniejszą stronę zmian, jakie PiS zamierza wprowadzić, a musimy poznać przede wszystkim realne koszty tego planu, oraz to, co kryje się za jego wprowadzeniem” – powiedział.

„Czekamy na konkretne propozycje i projekty, o których moglibyśmy realnie rozmawiać” – dodał.

Jego zdaniem, to co zaprezentował PiS pokazuje, że po tylu latach rządzenia Polską ta parta dowiedziała się w końcu, jakie są największe ludzkie bolączki, co ludzi męczy, co działa, a co nie.

Ocenił, że dotychczas publiczna służba zdrowia nie radziła sobie z pandemią koronawirusa, a w programie szczepień panował chaos. Komentując zaprezentowany przez PiS program dotyczący ochrony zdrowia, Kobosko ocenił, że rząd zreflektował się i zapowiedział wyciągniecie wniosków z ostatniego roku.

W ocenie Kobosko, zaskakujące było to, że ani premier Mateusz Morawiecki, ani wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński nie wspomnieli o reformie wymiaru sprawiedliwości oraz o transformacji energetycznej. (PAP)

 

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four × 2 =