Kobosko: musimy poznać realne koszty Polskiego Ładu, zobaczyliśmy jego „jasną stronę”

Magdalena Targańska15 maja, 20213 min

Zobaczyliśmy „jasną stronę” zmian, jakie PiS zamierza wprowadzić Polskim Ładem; musimy poznać przede wszystkim realne koszty tego planu – w ten sposób Michał Kobosko, szef partii Polska 2050 Szymona Hołowni skomentował zaprezentowany w sobotę Polski Ład.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Do zaprezentowanych rozwiązań odniósł się w rozmowie z PAP Michał Kobosko. „Zobaczyliśmy jaśniejszą stronę zmian, jakie PiS zamierza wprowadzić, a musimy poznać przede wszystkim realne koszty tego planu, oraz to, co kryje się za jego wprowadzeniem” – powiedział.

„Czekamy na konkretne propozycje i projekty, o których moglibyśmy realnie rozmawiać” – dodał.

Jego zdaniem, to co zaprezentował PiS pokazuje, że po tylu latach rządzenia Polską ta parta dowiedziała się w końcu, jakie są największe ludzkie bolączki, co ludzi męczy, co działa, a co nie.

Ocenił, że dotychczas publiczna służba zdrowia nie radziła sobie z pandemią koronawirusa, a w programie szczepień panował chaos. Komentując zaprezentowany przez PiS program dotyczący ochrony zdrowia, Kobosko ocenił, że rząd zreflektował się i zapowiedział wyciągniecie wniosków z ostatniego roku.

W ocenie Kobosko, zaskakujące było to, że ani premier Mateusz Morawiecki, ani wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński nie wspomnieli o reformie wymiaru sprawiedliwości oraz o transformacji energetycznej. (PAP)

 

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk