PolskaGowin: rozwiązania Polskiego Ładu oznaczają obniżkę podatków dla 90 proc. Polaków

Magdalena Targańska15 maja, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania oznaczają obniżkę podatków dla 90 proc. Polaków – powiedział w sobotę wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin na antenie Polsat News.

„Dla 90 proc. Polaków te rozwiązania (przedstawione w Polskim Ładzie – PAP) oznaczają obniżkę podatków, dla 5 proc. są neutralne, dla kolejnych 5 proc. rzeczywiście oznaczają wzrost, ale nie podatków, tylko danin społecznych” – powiedział Gowin.

Podkreślił, że ani mali, ani średni przedsiębiorcy nie będą płacili wyższych podatków, a ci najwięksi będą płacili nie większe podatki, tylko „zaczną wreszcie płacić normalne pieniądze za opiekę zdrowotną”.

Podkreślił, że w Polskim Ładzie utrzymane zostały progi podatkowe 17 proc. i 32 proc. Oraz, że podniesiona została kwota, od której wchodzi się w drugi próg z 85 tys. zł do 120 tys. zł.

Gowin poinformował, że przedstawione w Polskim Ładzie projekty to jest plan działania nie tylko do końca tej kadencji parlamentarnej, ale także na kolejne lata.

Dodał, że do wprowadzenia w życie wszystkich propozycji z Polskiego Ładu, potrzebne będzie przyjęcie ponad 100 ustaw.

„Same projekty zgłoszone przez Porozumienie to jest kilkadziesiąt ustaw tylko w tym roku” – powiedział. „Oczywiście będą też ustawy, które są obligatoryjne ze względu na przepisy unijne, dyrektywy unijne, czy ze względu na konieczność realizacji Krajowego Planu Odbudowy” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć − jeden =