Sieć sklepów Polomarket będzie otwarta w każdą niedzielę

Sklepy sieci Polomarket będą otwarte w niedziele. Wszystko dzięki umowie z Ruchem, która zamieni lokal handlowy w placówkę pocztową. To kolejna sieć, która decyduje się na takie rozwiązanie, w celu obejścia ograniczeń w handlu w niedziele – donosi portal wiadomoscihandlowe.pl.

Lista sieci, których sklepy są otwarte w niedziele objęte zakazem handlu, staje się coraz dłuższa. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, do grona takich podmiotów dołączył Polomarket.

Sklepy sieci Polomarket będą otwarte w niedziele niehandlowe, informują wiadomoscihandlowe.pl. Na początku ma działać jedynie kilkadziesiąt sklepów, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Polomarket ma w całej Polsce 280 swoich placówek.

Polomarket wykorzystał tę samą furtkę prawną, co sklepy sieci Żabka – zamieni się w placówkę pocztową. Firma poinformowała o podpisaniu umowy z Ruchem, w ramach której będzie świadczyć usługę ”Paczka w Ruchu”. Dzięki temu sklepy będą mogły być otwarte w każdą niedzielę niehandlową.

– Potwierdzamy podpisanie umowy z Ruchem i uruchomienie w wybranych placówkach Polomarket usługi „Paczka w ruchu” – tłumaczy biuro prasowe sieci. – Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu – dodaje sieć.

Jak dotąd odwagi brakowało wyłącznie operatorom największych sklepów. Dyskonty takie jak Biedronka, Lidl, Netto i Aldi, ale także hipermarkety Auchan, Carrefour i (do niedawna) Tesco, pozostają zamknięte w niedziele. Wyjątek? Placówkami pocztowymi stały się dwie franczyzowe Biedronki – czytamy na portalu.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk