PolskaUniwersytet Rzeszowski/ Segregacja sanitarna. Niezaszczepieni studenci nie zaliczą roku?

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pełne szczepienie i dokument z potwierdzeniem. Oto warunki, które muszą spełnić studenci medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby zaliczyć praktyki w szpitalu i rok – donosi portal Rzeszów News.

Jednym z zadań Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 jest szkolenie studentów kierunków medycznych. Ośrodek współpracuje z Uniwersytetem Rzeszowskim i to przy ul. Szopena studenci odbywają praktyki i ćwiczenia, które są konieczne do ukończenia m.in. studiów lekarskich – czytamy na portalu.

Według informacji portalu w tym roku na takie zajęcia część osób może się jednak nie dostać. Dlaczego? Bo szpital zostanie zamknięty dla studentów niezaszczepionych. Pod koniec kwietnia dyrektor KSW nr 1 Janusz Ławiński poinformował o tym uczelnię.

“[…] ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala, jak również studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, podjąłem decyzję o możliwości odbywania praktyk wakacyjnych, zajęć praktycznych, ćwiczeń klinicznych oraz praktyk zawodowych, po wcześniejszym pełnym zaszczepieniu się studentów przeciwko COVID-19 i okazaniu dokumentu potwierdzającego ten fakt” – brzmi pismo podpisane przed dyrektora Ławińskiego, którego kopia trafiła do redakcji Rzeszów News.

To jawne nadużycie

– komentują przyszli lekarze.

– Osoby niespełniające warunków nie mogą wziąć udziału w zajęciach na terenie szpitala, a co za tym idzie nie są w stanie zaliczyć przedmiotu i zarazem roku. To jawne nadużycie i dyskryminacja – ocenia cytowany przez portal Adam (imię zmienione – przyp. red.), student Uniwersytetu Rzeszowskiego.

O kontrowersyjnym piśmie poratal Rzeszów News chciał porozmawiać z jego autorem – dyrektorem Januszem Ławińskim. Niestety, nie odbierał on od dziennikarzy telefonów.
Uczelnia potwierdza, że wspomniany dokument trafił do gabinetu rektora. Jak go komentuje?
– Sprawa jest aktualnie analizowana. Pracujemy nad rozwiązaniem umożliwiającym naszym studentom osiągnięcie wynikających z programu studiów efektów kształcenia – przekazał Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR.
Źródło: Rzeszów News
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 + trzynaście =