Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE

Wszyscy posłowie koła Konfederacji zgodnie zapowiedziami zagłosowali we wtorek przeciw ustawie wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Z kolei kluby Koalicji Polskiej i Lewicy prawie w całości poparły tę ustawę; po jednym z posłów każdego z nich wstrzymało się od głosu.

Podczas wtorkowego dodatkowego posiedzenia Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Całość 11-osobowego koła poselskiego Konfederacja zagłosowała przeciwko ustawie.

Ustawę w większości poparli za to posłowie klubu Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści. 22 posłów tego klubu zagłosowało za ustawą ratyfikacyjną, jedynie Jacek Protasiewicz wstrzymał się od głosu.

Podobnie było w Koalicyjnym Klubie Parlamentarnych Lewicy – za ustawą zagłosowało 46 posłów; od głosu wstrzymał się jeden – Andrzej Rozenek, który już wcześniej zapowiadał taki krok.

„Jestem zwolennikiem Funduszu Odbudowy. To ratunek dla europejskiej i polskiej gospodarki. Moje wstrzymanie się w głosowaniu jest wyrazem solidarności z wszystkimi wyborcami Lewicy, którzy głośno wyrazili dezaprobatę dla negocjacji z PiS. Rozumiem i podzielam te emocje. #PiSoff” – napisał na Twitterze po glosowaniu poseł Lewicy.(PAP)

Autor: Marzena Kozłowska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *