W marcu najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej było w Polsce

Nasza Polska1 maja, 202112 min

W marcu bezrobocie w Polsce utrzymywało się na najniższym poziomie w Unii Europejskiej – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze powołując się na najnowsze dane Eurostatu.

Z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego, który jest strukturą Komisji Europejskiej, wynika, że bezrobocie w marcu wyniosło w Polsce 3,1 proc. Drugie w Unii pod tym względem były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc., a trzecia Holandia z poziomem 3,5 proc.

Średnie bezrobocie w UE wynosi 7,3 proc.

„Mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią, polska gospodarka okazuje się odporna na sytuację epidemiologiczną. To kolejny miesiąc dobrych danych dot. bezrobocia. Również pozostałe wskaźniki są bardzo korzystne dla polskiej gospodarki. Krajowy plan odbudowy ma być w ciągu najbliższych miesięcy i lat głównym motorem dynamicznego wzrostu” – powiedział PAP Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • Takie rzeczy to tylko w plusie.

    1 maja, 2021 at 4:01 pm

    Im bardziej zaglądał do słoiczka tym miodku było tam więcej, więc Jezus nie ma startu do tego gościa. A nie wiedzieć czemu nazywają go Pinokiem.

    Powinni go powołać na Sekretarza Generalnego ONZ czy cuśśśś…?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − 9 =