Kraków/ 200 osób zaszczepionych, a ponad 1000 czeka w kolejce w mobilnym punkcie na Rynku Głównym

W sobotę do godz. 10:00 ponad 200 osób zostało zaszczepionych jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson w mobilnym punkcie na Rynku Głównym w Krakowie. Ponad 1000 osób czeka w kolejce, która ciągnie się przez cały Rynek, aż do ul. Mikołajskiej.

Pierwsi zainteresowani przyszli na Rynek już o 5.00 rano.

„Mam nadzieję, że dzisiejsza akcja przekona nieprzekonanych, że warto się szczepić ” – mówił dziennikarzom wojewoda małopolski Łukasz Kmita. „Jak widzimy, odzew jest ogromny” – dodał.

„Ci, którzy przyszli, mówią, że są zadowoleni, cieszą się, że będą mogli się zaszczepić. Nie przeszkadza im chłód ani to, że przez moment padał deszcz” – podkreślił wojewoda. Jak przypomniał, kto dziś nie będzie miał podanej szczepionki, będzie miał na to jeszcze dwa dni.

W związku z ogromnym zainteresowaniem i faktem, że każdej godziny wykonywanych jest na Rynku od 90 do 100 szczepień, wojewoda zapewnił, że gdyby dawki zaczęły się kończyć, to na bieżąco podejmowane będą kolejne decyzje, co do ewentualnych dalszych dostaw. Informacje w tej sprawie będą przekazywane oczekującym w kolejce osobom. Kmita zadeklarował, że jest w stałym kontakcie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

Obecna na miejscu posłanka Małgorzata Wassermann (PiS) podkreśliła, że polski rząd robi wszystko, by szczepionek było jak najwięcej. „I wszystkich zachęcamy do szczepień” – dodała.

Jak poinformowała Mariola Marchewka – koordynatorka tymczasowego punktu szczepień w Krakowie z ramienia tutejszego Szpitala Uniwersyteckiego – zgłaszać się mogą osoby, które mają 36 lat i więcej, które posiadają e-skierowanie; nie trzeba umawiać się wcześniej. Szczepienia wykonywane są przez trzy zespoły – w kontenerze i dwóch ogrzewanych namiotach.

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” do 3 maja wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19 będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach w całym kraju.

W Krakowie w sobotę w południe otwarty zostanie też punkt szczepień zlokalizowany w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych przy ul. Wielickiej 267, który będzie realizował szczepienia pierwszą dawką preparatu Moderna. Do skorzystania ze szczepień w Miejskim Centrum Opieki będą uprawnione wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym – za pośrednictwem SMS lub Internetowego Konta Pacjenta – terminem szczepienia w tym punkcie.

Natomiast 4 maja, również o godz. 12.00, uruchomiony będzie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Aktualnie trwa rejestracja pacjentów. Niebawem zacznie też działać punkt w TAURON Arenie Kraków.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    1 maja, 2021 at 12:09 pm

    nieprawdopodobne co zrobili z ludźmi…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *