PolskaPremier: Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności

Magdalena Targańska29 kwietnia, 20213 min

Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności, jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział, że rząd chce jak najszerzej promować akcję szczepień. Dlatego też – mówił – w majówkę w miastach wojewódzkich pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe.

W późniejszym wpisie na Facebooku podkreślił, że w czwartek, „sprzed największego tymczasowego szpitala w kraju na PGE Narodowy w Polskę ruszają specjalne zespoły, ciężarówki z kontenerami i namiotami oraz kolejnymi dawkami szczepionki”. Jak dodał, „mobilne punkty promocyjne mają za zadanie nie tylko szczepić Polaków, ale również propagować wśród nich postawy proszczepionkowe”.

„Zasada jest prosta – jeżeli ktoś nie może dotrzeć do punktu szczepień – to punkt szczepień dotrze do niego!” – dodał szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się. „Do Polski dociera coraz więcej dawek, a my nadal pracujemy z Komisją Europejską, żeby szczepionek nie zabrakło” – zapewnił premier.

Jak poinformował, w środę odbył rozmowę z szefem firmy Pfizer. „Dyskutowaliśmy o projektach medycznych i logistycznych, które ta korporacja może realizować w Polsce. Chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi nawrotami epidemii w przyszłości” – napisał Morawiecki.

„Przed nami majówka, w czasie której nie mamy zamiaru odpuścić czy wrzucić na luz. Wręcz przeciwnie – włączamy wyższy bieg” – oświadczył.

Premier zaznaczył, że Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności. „Jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo” – ocenił.

Szef rządu podziękował też wszystkim zaangażowanym w ten „wielki program niesienia pomocy i ochrony zdrowia Polaków – lekarzom, służbom medycznym i mundurowym, żołnierzom i szefom instytucji odpowiedzialnych za logistykę – ministrowi Michał Dworczyk i prezesowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − 11 =