PolitykaPolskaStrajk Kobiet chce „wybić głupoty z głowy” Lewicy

Karol Kwiatkowski28 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik – skomentował we wtorek Strajk Kobiet decyzję Lewicy o zawarciu porozumienia z rządem ws. poparcia dla KPO. Strajk postawił też Lewicy ultimatum, informując, że jeśli w ciągu doby Lewica „nie ogarnie się”, to SK zaczynie ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy tej formacji.

We wtorek przed południem odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO. Jak mówił europoseł Robert Biedroń, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO.

Ta decyzja spotkała się z falą komentarzy i krytyką ze strony opozycji. Głos w tej sprawie zabrał również na Twitterze Strajk Kobiet. „W sprawie Lewicy ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy” – czytamy w mediach społecznościowych SK. „Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik” – uważa ten ruch społeczny.

Wcześniej także m.in. szef PO Borys Budka skrytykował decyzję Lewicy. „Mam nadzieję, że koledzy z Lewicy pójdą po rozum do głowy i wrócą do porozumienia opozycji; nagle zaczęli bezgranicznie ufać Morawieckiemu i Kaczyńskiemu” – ocenił. Podobnego zdania był Grzegorz Schetyna (PO), który uznał porozumienie pomiędzy PiS a Lewicą za największą porażkę opozycji.

Ale już były prezydent Aleksander Kwaśniewski uznał je za właściwą i rozsądną decyzję. „Lewica stanęła na wysokości zadania i uznała, że racja stanu jest istotniejsza niż kwestie bezwzględnej walki pomiędzy opozycją a rządem” – uważa Kwaśniewski. Jego zdaniem Lewica długofalowo podjęła słuszną decyzję. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 + trzy =