PolskaZajście w Sejmie; przepychanki posłanki Hartwich

Magdalena Targańska27 kwietnia, 20212 min

Do niecodziennego zajścia doszło we wtorek w Sejmie – wychodzącym ze spotkania z Lewicą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi zagrodziła drogę posłanka Iwona Hartwich (KO). Doszło do przepychanek z SOP, a posłanka krzyczała do premiera: „pan kłamie!”.

Gdy premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk wychodzili ze spotkania z Lewicą, drogę na korytarzu sejmowym zagrodziła im posłanka PO Iwona Hartwich. Trzymała w rękach tablicę, na której było napisane pytanie: „kiedy szczepieni będą niepełnosprawni?”

Doszło do przepychanek posłanki z funkcjonariuszami SOP, Hartwich krzyczała bardzo podniesionym głosem w kierunku premiera i ministra Dworczyka: „dlaczego pan kłamie?”. Po kilkuminutowych przepychankach, które dziennikarze mogli obserwować z pewnego oddalenia – Straż Marszałkowska nie wpuszczała ich bowiem do korytarza, gdzie mieści się gabinet premiera – Hartwich się uspokoiła i została zaproszona przez szefa KPRM Michała Dworczyka do gabinetu premiera.

Całe zajście filmował stojący nieopodal były poseł Gabriel Janowski, w przeszłości znany z niecodziennych zachowań w gmachu Sejmu. (PAP)

 

autor: Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − szesnaście =