ZagranicaW Wirginii młodzi dostają 100 dolarów za zaszczepienie się

Nasza Polska27 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice zapowiedział, że każdy mieszkaniec tego amerykańskiego stanu w wieku 16-35 lat otrzyma obligacje oszczędnościowe warte 100 dolarów, jeśli zaszczepi się przeciw Covid-19. To odpowiedź na niski popyt na szczepionki.

Jak podkreślił Justice podczas konferencji prasowej, młodzi mieszkańcy stanu – jednego z najuboższych w kraju – „nie szczepią się tak szybko, jak byśmy chcieli”. Dodał, że szczepienie młodych jest kluczowe dla sukcesu akcji szczepień.

Gubernator zapowiedział, że użyje środków z federalnego programu koronawirusowego, by sfinansować akcję. Obligacje ma szanse otrzymać 380 tys. mieszkańców Wirginii Zachodniej.

Położony w Appalachach stan należy do terytoriów o najniższej liczbie zaszczepionych mieszkańców. Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło tam dotąd 29 proc. z 1,8 mln mieszkańców. Jest pod tym względem na 40. miejscu spośród 50 amerykańskich stanów. Najwięcej zaszczepionych co najmniej jedną dawką osób jest w New Hampshire – 59,4 proc.

Jak informuje CNN, we wtorek zmienione zostaną zalecenia Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) dotyczące noszenia maseczek na zewnątrz. Obowiązek ten nie będzie już dotyczył osób zaszczepionych. Administracja prezydenta USA Joe Bidena ma ogłosić także rozluźnienie innych zaleceń dotyczących zaszczepionych. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × 2 =