PolskaProf. Piekarska o przeciwnikach szczepień: Niech płacą dziesiątki tysięcy złotych za terapię

Karol Kwiatkowski27 kwietnia, 202133 min

Zamiast penalizować niezaszczepienie to po momencie, kiedy udostępnimy wszystkim szczepienia, powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie COVID-19 – mówiła w TVN24 prof. Anna Piekarska kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Łodzi oraz członkini Rady Medycznej przy premierze.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza TVN24, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe, prof. Anna Piekarska kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Łodzi oraz członkini Rady Medycznej przy premierze, tłumaczyła, że „zamiast penalizować niezaszczepienie to po momencie, kiedy udostępnimy wszystkim szczepienia, powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie COVID-19”.

W rozmowie z TVN24 powiedziała również, że: „Tyle się zmieniło w tej pandemii, dokonaliśmy tylu rzeczy, które wydawały się niewyobrażalne półtora roku temu, że wydaje mi się, że jest najwyższy czas na to, żeby fundamentalne rzeczy, takie właśnie jak odpłatność za leczenie chorób, przeciwko którym państwo oferuje szczepienia, a my z tego nie korzystamy, żebyśmy za to leczenie po prostu płacili sami”.

– Jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić i jeżeli nie zachoruje, to w porządku, to jest jego sprawa. Ale jeżeli zachoruje, to niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię, za naszą ciężką pracę i za nasze narażanie się przez półtora roku – powiedziała prof. Piekarska.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. prof. dr hab. n. med. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, na łamach „Gazety Wyborczej”, sformułował wniosek, że „jeśli ktoś mimo braku przeciwwskazań nie będzie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za ewentualne leczenie”. Dodał, że „przynajmniej w niektórych grupach szczepienia powinny być obowiązkowe. Przede wszystkim wśród pracowników ochrony zdrowia, dzięki czemu ten system będzie mógł sprawnie funkcjonować. A do tego także wśród osób starszych i – bez względu na wiek – obciążonych dodatkowymi chorobami”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 komentarze

 • Stefan

  27 kwietnia, 2021 at 11:45 am

  Za chwile c 19 nie będzie to raz. Po drugie płacimy składki ZUS Po trzecie proszę wrócić do szkoły

  Odpowiedz

 • Jerzy

  27 kwietnia, 2021 at 12:47 pm

  Wirus Umysłu
  OSTRZEŻENIE! W tej książce kryje się aktywny wirus umysłu. Jeśli chcesz uniknąć zarażenia, nie czytaj dalej. Ewentualna infekcja może niepostrzeżenie przeobrazić Twój sposób myślenia, a nawet całkowicie odmienić Twoje spojrzenie na świat.

  „Autor książki jest twórcą Microsoft Word, najpopularniejszego na świecie edytora tekstu. Blisko współpracując z Billem Gatesem, uznawanym za najbogatszego człowieka świata, Richard Brodie miał skąd czerpać inspirację”
  https://doci.pl/dareks_/richard-brodie-wirus-umysu-1997+fnvnvve

  Odpowiedz

 • Jerzy

  27 kwietnia, 2021 at 12:52 pm

  Spis treśc
  i Od wydawcy
  9 Wprowadzenie: Kryzys umysłu 11
  1. Memy 21
  2. Umysł a zachowanie 34
  3. Wirusy 49
  4. Ewolucja 59
  5. Ewolucja memów 75
  6. Seks – fundament ewolucji 95
  7. Przetrwanie i strach 115
  8. Jak przyswajamy obce.programy 127
  9. Wirusy kulturowe 145
  10. Memetyka religii 173
  11. Wirusy na zamówienie, czyli jak stworzyć nowy kult 183
  12. Jak się pozbyć wirusów 197
  Książki polecane 213

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 4 =