PolskaKwiecień plecień… W górach w nocy temperatura może spaść do -7 stopni

Nasza Polska26 kwietnia, 20213 min

Przed nami kolejna zimna noc – poinformował PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. „W całym kraju czeka nas przymrozek; w obszarach podgórskich temperatura może spaść nawet do -7 st. C” – dodał.

Synoptyk IMGW-PIB, pytany, kiedy zima odpuści i pojawi się prawdziwie wiosenna pogoda, przyznaje, że nie ma dobrych wiadomości dla wyczekujących ciepłych słonecznych dni. „Zmiany w pogodzie będą nadchodzić powoli, ale od środy zrobi się cieplej” – zaznaczył w rozmowie z PAP Szymon Ogórek.Podkreślił przy tym, że najbliższej nocy temperatura pozostanie bez zmian i mróz odczują mieszkańcy całego kraju. „W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju czeka nas przeważnie dwu-trzystopniowy przymrozek” – poinformował. „Niemal w całej Polsce termometry spadną poniżej zera, jedynie z wyjątkiem okolic Wybrzeża, gdzie utrzyma się dodatnia temperatura” – dodał.

Jak poinformował, najmniejszy przymrozek odnotują termometry na zachodzie kraju. Natomiast najsilniejszy spadek temperatury odczują mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski, a także południowej Polski.

„W obszarach podgórskich, zarówno w Sudetach, jak i w Karpatach, temperatura tej nocy może spaść nawet do około -7 st. C” – zaznaczył synoptyk. „Na Pomorzu, w centralnej Polsce, a także częściowo w Wielkopolsce oraz na południu kraju temperatura spadnie do – 5 st. C” – dodał.

Nadchodzącej nocy osłabnie jednak wiatr. Utrzyma się wprawdzie jeszcze w północno wschodniej części Polski, ale będzie umiarkowany i słabnący. W związku z tym, lokalnie, zwłaszcza w centrum, nad ranem będą tworzyć się mgły, które mogą mieć wpływ na pogorszenie się warunków drogowych.

Wieczorem i w nocy zacznie także zanikać zachmurzenie. Jedynie obszary północno wschodniej części Polski, szczególnie Warmia, Mazury, Podlasie i Mazowsze, będą jeszcze pod wpływem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Na pozostałym obszarze kraju rozpogodzi się i nie należy się już spodziewać opadów. (PAP)

Autorka: Daria Kania

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście + siedemnaście =