ZagranicaWłosi zbierają podpisy przeciwko godzinie policyjnej

Magdalena Targańska25 kwietnia, 20212 min

W obchodzone w niedzielę we Włoszech Święto Wyzwolenia współrządząca prawicowa Liga rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zniesienie godziny policyjnej, wprowadzonej przez poprzedni rząd w zeszłym roku w związku z epidemią koronawirusa i utrzymanej przez gabinet Mario Draghiego.

Godzina policyjna obowiązuje od jesieni, od 22.00 do 5.00. Pozostanie także po złagodzeniu restrykcji w większości regionów kraju począwszy od poniedziałku.

„W Dniu Wyzwolenia Liga w akcji na rzecz przywrócenia praw, pracy i wolności Włochom” – ogłosił lider ugrupowania Matteo Salvini.

Poinformował, że w ciągu kilku godzin pod internetową petycją „Nie dla godziny policyjnej” podpis złożyło ponad 20 tysięcy osób.

Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział w telewizji RAI, odnosząc się do polemik wokół utrzymania godziny policyjnej, że „jej wejście w życie o 22.00 pozwala nam ograniczyć mobilność i jest to decyzja podjęta przez rząd w ramach prewencji”.

„Jutro robimy krok naprzód i dajemy sygnał ożywienia, a potem będziemy monitorować sytuację z tygodnia na tydzień” – dodał.

„Jeśli będą warunki, będę najszczęśliwszy ze wszystkich, gdy będę mógł zrobić następne kroki, w sprawie godziny policyjnej i innych norm” – zapewnił szef resortu zdrowia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 + 10 =