PolskaDworczyk: wkrótce mobilne punkty szczepień wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba

Karol Kwiatkowski19 kwietnia, 20213 min

W najbliższych dniach i tygodniach pilotaż mobilnych punktów szczepień przekształci się w możliwość ich funkcjonowania wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba, co jednak zależy od zwiększownych dostaw szczepionek – podkreślił szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Minister pytany na poniedziałkowej konferencji prasowej w Wałbrzychu, jak długo będzie trwał pilotażowy program samochodowych punktów szczepień oraz ile ich będzie, stwierdził, że pilotaż „przekształci się płynnie w najbliższych dniach i tygodniach w możliwość funkcjonowania wszędzie takich punktów, gdzie będzie tego rodzaju potrzeba”.

Zaznaczył, że „jest to kwestia ograniczeń wynikających z braku szczepionek”. „Podjęliśmy w pewnym momencie decyzję, żeby poza standardowymi punktami, na które na początku przypadało 30 szczepionek na tydzień, utworzyć większe centra szczepień” – powiedział Dworczyk po otwarciu w Wałbrzychu mobilnego punktu szczepień.

Jak dodał, w Wałbrzychu będzie jedno z takich centrów szczepień, gdyż „jest to duże miasto, ma swoją infrastrukturę do tego przygotowaną, sprawny personel medyczny, gdzie tych szczepionek było wysyłanych dużo więcej”.

„Teraz to wszystko się wyrówna i jestem przekonany, że w krótkim czasie będziemy szczepić się, szczepić i jeszcze raz szczepić” – zapewniał.

Podczas wcześniejszej konferencji prasowej Dworczyk poinformował, że w poniedziałek rusza w Polsce 16 pilotażowych punktów szczepień powszechnych, po jednym w każdym województwie. Dodał, że spodziewane są zwiększone dostawy szczepionek, od czego uzależnione jest tworzenie następnych punktów.

„Widać już te zwiększone dostawy, dlatego w kolejnych dniach i tygodniach będą uruchamiane powszechne, masowe punkty szczepień. Bedzie ich łącznie ponad 600” – wskazał.

Dodał, że „już dziś te punkty są weryfikowane przez NFZ i zawieszane na BIP”. Wskazał, że w poniedziałek będzie „zawieszonych” minimum 100 takich punktów i zaczną one rejestrację szczepień na terminy majowe.(PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − osiem =