ZagranicaWładze Madery przetestują całą populację przed sezonem wakacyjnym

Magdalena Targańska15 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Władze archipelagu Madery na Atlantyku przetestują całą swoją populację pod kątem obecności koronawirusa. Proces ten, prowadzony bezpłatnie, ma służyć zapewnieniu bezpiecznego sezonu turystycznego. Badania rozpoczną się 26 kwietnia – poinformował w czwartek rząd Madery.

Miguel Albuquerque, szef regionalnego rządu Madery, zapowiadał w poniedziałek, że “testowaniem całej populacji” – blisko 290 tys. mieszkańców – portugalski archipelag rozpocznie nowy etap w walce z Covid-19. Dodał, że “wszystko to, aby przejąć kontrolę nad epidemią”.

Albuquerque potwierdził, że w kwietniu lokalne władze rozpoczęły pilotażowy projekt korzystania z wytresowanych psów, które na lotnisku w Funchal, stolicy archipelagu, będą wyłapywały osoby chore na Covid-19. Sprecyzował, że nawiązano już współpracę z treserami.

Turyści przybywający na popularną wśród urlopowiczów Maderę zobowiązani są obecnie do przedstawienia na lotnisku negatywnego testu PCR, a także poddania się badaniu temperatury ciała.

Jak poinformował tygodnik “Expresso”, w ciągu ostatnich tygodni Madera stała się portugalskim ewenementem pod względem restrykcji sanitarnych. W przeciwieństwie do kontynentalnej części Portugalii działają tam bez większych ograniczeń sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także obiekty sportowe.

Do wtorku na Maderze na Covid-19 zachorowało blisko 8,9 tys. osób, z czego dziewięć w ciągu ostatniej doby. Łącznie zmarło tam już 68 pacjentów zakażonych koronawirusem.

 

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − 15 =