PolskaOd początku tygodnia prawie milion Polaków zapisało się na szczepienie

Nasza Polska15 kwietnia, 20213 min

Od początku tego tygodnia zanotowaliśmy ponad 890 tys. nowych zarejestrowanych pacjentów z konkretnymi terminami wizyt – poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Po tej pory – jak przekazał – w Polsce wykonano ponad 8,2 mln szczepień.

Szef KPRM, odpowiedzialny za realizację Narodowego Planu Szczepień, podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej, że program ten „dynamicznie przyspiesza”. „Przekroczyliśmy już 8 milionów 200 tysięcy wykonanych szczepień” – dodał.

Poinformował ponadto, że od początku tego tygodnia odnotowano ponad 890 tysięcy nowych zarejestrowanych pacjentów, którzy mają już wyznaczony termin i miejsce szczepienia. To są dobre wyniki, więc bardzo dziękujemy za to. Prosimy też o to, żeby wykorzystywać tę możliwość i żeby wszyscy, którzy mogą, zapisywali się na szczepienia przeciw COVID-19″ – zaapelował Dworczyk.

Przypomniał, że w czwartek ruszyły zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1965 roku. „Od północy do teraz zapisało się już ponad 50 tysięcy osób” – powiedział szef KPRM.

Dworczyk podziękował również wszystkim tym, którzy pracują w punktach szczepień. „Wiemy, że w tych dniach macie, państwo, bardzo dużo pracy. Jest też sporo emocji związanych z tym, że w rożnych miejscach przez to, że właśnie jest bardzo dużo zapisów, zaczyna być coraz mniej wolnych terminów, trzeba je uzupełniać. To są takie dni pełne wyzwań, ale dzięki temu możemy utrzymać odpowiednią dynamikę szczepień, a przecież nam wszystkim zależy na tym, żeby jak najszybciej, jak największa część populacji została zaszczepiona” – podkreślił polityk. (PAP)

autor: Marta Rawicz

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiem − 8 =