Niedzielski: Minister Kamiński zobowiązał się do wyjaśnienia zajścia w Głogowie

Paweł Kowalski12 kwietnia, 20213 min

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zobowiązał się do wyjaśnienia zajścia w Głogowie w trybie kontrolnym. Jestem przekonany, że działanie policjanta odbywało się w ramach standardowej procedury – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest około 200 osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Było to kolejne takie zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji. Podczas protestu policjanci interweniowali, wystawiając 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu.

Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196. Trzy osoby – kobietę i dwóch mężczyzn – zatrzymano z powodu agresywnego zachowania wobec policji. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

Na antenie TVP Info szef resortu zdrowia pytany był o możliwość zakażenia koronawirusem w wyniku kontaktu policjanta ze śliną zatrzymanej, która w jego stronę plunęła.

Wyjaśnił, że „wirus transmituje się tą drogą”. „Jest to zatem bardzo realne zagrożenie” – powiedział Niedzielski.

Poinformował, że rozmawiał z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim na temat zajścia w Głogowie.

„Minister zobowiązał się do wyjaśnienia tego zajścia w trybie kontrolnym w standardowych procedurach, które obowiązują. Jestem przekonany, że działanie policjanta odbywało się w ramach standardowej procedury” – powiedział szef resortu zdrowia.

Podkreślił, że „każda agresja wobec funkcjonariuszy policji jest agresją, która nie może mieć akceptacji”.

„Trudno nadawać tutaj barwę polityczną, bo to jest brak poszanowania jakichkolwiek reguł i prawa” – ocenił Niedzielski. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Paweł Kowalski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *