PolitykaPolskaEwa Leniart zaprezentowała hasło swojej kampanii wyborczej: „Rzeszów ma moc”

Nasza Polska12 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

„Rzeszów ma moc” – to hasło wyborcze kandydatki PiS w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa wojewody podkarpackiego Ewa Leniart, które zaprezentowała w poniedziałek. Chcę, aby wszystkim niezależnie od przekonań politycznych dobrze się w tym mieście mieszkało – mówiła.

Leniart poinformowała w poniedziałek, że pełnomocnik komitetu wyborczego złożył podpisy, które umożliwią zarejestrowanie jej kandydatury. Do rejestracji złożono 3200 podpisów.

„Pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, którzy byli tak uprzejmi poprzez swój podpis wyrazić poparcie dla mojej kandydatury” – mówiła wojewoda.

Jak zaznaczyła, hasło „Rzeszów ma moc” oznacza przede wszystkim wielką determinacje z jej strony jako kandydata na prezydenta miasta. Chcę „aby wszystkim – niezależnie od przekonań politycznych, niezależnie od oczekiwań – dobrze się w tym mieście mieszkało” – podkreśliła Leniart.

„To także moc do tego, aby przyśpieszyć wszędzie tam, gdzie pojawił się problem ze strony poprzedników w dążeniu do wyznaczonych celów” – zapowiedziała kandydatka PiS. Jej zdaniem, to także moc „by tworzyć wspólny dom Rzeszów taki, w którym jest zielony ład, sprawna komunikacja i w którym jest wypełnione tętniącym życiem społeczeństwo”

Według Leniart, „wszystko to jest do zrealizowania w krótkim czasie”.

Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Ferenc zrezygnował z urzędu 10 lutego. Wybory odbędą się 9 maja.

Wśród osób, które zgłosiły chęć kandydowania są m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica i PSL.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście − sześć =