PolskaPoznanianki z lękami wywołanymi pandemią mogą skorzystać z programu wsparcia

Nasza Polska11 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Z warsztatów oraz pomocy psychologicznej, prawnej i medycznej mogą skorzystać mieszkanki Poznania odczuwające lęk ze względu na COVID-19. Finansowany przez miasto program dotyczy też kobiet doświadczających przemocy; potrwa do końca roku.

Realizująca przedsięwzięcie Fundacja Akceptacja, podała, że problemy dotykające kobiet, które przeszły COVID-19 „potęgują i pogłębiają negatywne doznania, jakich doświadczają w związku z sytuacjami przemocowymi i dyskryminacyjnymi”.

„Obserwujemy to w naszych działaniach od początku pandemii, dlatego postanowiliśmy wzmocnić ten obszar naszego wsparcia. Nasze działania skierowane są do kobiet z Poznania. Obejmują wsparcie indywidualne w postaci wsparcia psychologicznego, prawnego i medycznego” – podała organizacja.

W trakcie trwania projektu odbywać się będą warsztaty otwarte i, jeśli uczestniczki wyrażą taką potrzebę, budowane będą kobiece grupy wsparcia.

Fundacja podkreśliła, że pandemia oraz przechorowanie COVID-19 ma niebagatelny wpływ na zdrowie psychiczne – szczególnie u pacjentek, cierpiących statystycznie częściej na zaburzenia depresyjne i lękowe.

„Podczas warsztatu będziemy starać się zdefiniować reakcje stresowe, lękowe i inne towarzyszące zaburzeniom somatycznym. Wskażemy sposoby w jakich można sobie z nimi radzić lub gdzie i kiedy szukać pomocy, medycznej bądź psychologicznej” – podała fundacja.

Jak podano, kompleksowy program wsparcia zbudowany został w oparciu o doświadczenia nabyte podczas ostatniego roku działań w pandemii. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − siedem =