PolskaEwakuowano pasażerów tureckiego samolotu. Służby szukają bomby

Nasza Polska4 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ewakuowany na lotnisku Okęcie z powodu możliwej bomby na pokładzie samolot leciał ze Stambułu do Warszawy. Należy do tureckich linii Turkish Airlines – powiedział PAP Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. Akcja na lotnisku cały czas trwa.

Wcześniej informację potwierdziła również rzecznika prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas. „Służby na Lotnisku Chopina otrzymały informację o tym, że na pokładzie jednego z samolotów może być ładunek wybuchowy. Trwa ewakuacja pasażerów” – mówiła.

„W tej chwili trwa akcja ewakuacyjna i akcja pirotechniczna na pokładzie samolotu” – wyjaśniła rzeczniczka, dodając, że służby straży otrzymały informację, że na pokładzie jednego z samolotów może znajdować się bomba.

„Zostały wszczęte rutynowe procedury z związku z tym” – dodała. Kiedy wszyscy pasażerowie opuszczą samolot, pirotechnicy sprawdzą go pod kątem bezpieczeństwa.

Szerszych informacji na ten temat – jak powiedział rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie Piotr Rudzki – służby będą udzielać, kiedy akcja na lotnisku zakończy się. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × dwa =