PolskaCo piąty policjant został już zaszczepiony przeciwko COVID-19

Nasza Polska2 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Co piąty policjant został już zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Szczepionkę przyjęło ponad 19,5 tys. policjantów w całym kraju.

Rzecznik Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP przekazał, że policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. „Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń” – podkreślił inspektor Ciarka.

Wskazał, że w całej Polsce służbę pełni prawie 100 tysięcy policjantów. „Cieszy nas, że statystycznie co piąty policjant w kraju został już zaszczepiony. Szczepionkę przeciwko COVID-19 od początku szczepienia służb mundurowych przyjęło już ponad 19,5 tys. funkcjonariuszy” – przekazał.

„Jestem przekonany, że przy tak sprawnie prowadzonym szczepieniu do końca kwietnia powinni być zaszczepieni wszyscy policjanci, którzy wyrazili taką chęć i warunki zdrowotne na to pozwalają” – dodał.

Wskazał, że aby jak najszybciej zaszczepić policjantów, szczepienia prowadzone są również w porze wieczorowej oraz w weekendy.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w środę 24 marca. Jako pierwsi szczepionkę przyjęli: Komendant Główny Policji gen. insp Jarosław Szymczyk, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant SOP mjr Paweł Olszewski, zastępca KG SG Jacek Bajger oraz zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Andrzej Leńczuk.

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderny i AstryZeneki. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście + osiemnaście =