10 kwietnia Strajk Przedsiębiorców zapowiada blokadę pomnika smoleńskiego i nalot dronów na Warszawę

Karol Kwiatkowski30 marca, 20212 min

Przedstawiciele Strajku Przedsiębiorców poinformowali, że 10 kwietnia planują blokadę pomnika smoleńskiego w Warszawie. Data jest nieprzypadkowa – to rocznica tragicznej katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

„W PRL-u symbolem zniewolenia był pomnik Dzierżyńskiego. Teraz symbolem zawłaszczenia państwa są schody donikąd” – piszą zwolennicy Strajku Przedsiębiorców i na dzień rocznicy smoleńskiej zapowiadają blokadę placu Piłsudskiego w Warszawie.

– Skoro pandemia cudownie się cofnęła przed wyborami prezydenckimi, to czemu teraz nie ma ustąpić w rocznicę katastrofy smoleńskiej

– ironizuje Paweł Tanajno, lider Strajku Przedsiębiorców.

Strajk Przedsiębiorców zgłosił już w ratuszu dwa zgromadzenia po pięć osób od strony pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, a także jest w trakcie zgłaszania zgromadzenia na 300 osób po przeciwnej stronie pl. Piłsudskiego.

Zdaniem przedsiębiorców, koniec lockdownu zaplanowany na 9 kwietnia to nie przypadek, ale pretekst żeby zorganizować obchody kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

– Mamy wiele pomysłów, jak zrobić Kaczyńskiemu na złość i zablokować rocznicę, ale wszystkich zdradzać nie będę – oświadcza Tanajno.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk