PolskaPKN Orlen nie traci na Obajtku

Magdalena Targańska29 marca, 20213 min

Mimo kolejnych informacji medialnych o Danielu Obajtku, postrzeganie koncernu, którym kieruje, praktycznie się nie zmienia – podaje w poniedziałek „Rzeczpospolita” powołując się na wyniki badania IBRiS.

Aż 63 proc. ankietowanych twierdzi, że informacje o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku nie miały wpływu na ich opinię o tym koncernie. O negatywnym wpływie mówi 27 proc. ankietowanych, a o pozytywnym – 7 proc. – takie wyniki przyniosło badanie IBRiS wizerunku firmy i jej prezesa, którego wyniki poznała „Rzeczpospolita”.

Gazeta zaznacza, że IBRiS przeprowadził już trzecie podobne badanie. „Wynika z niego, że ocena PKN Orlen nie pogarsza się, a wręcz przeciwnie – poprawia” – zauważa „Rz”.

Jak dodaje, odsetek twierdzących, że informacje o Obajtku nie mają wpływu na ich opinię o marce, stopniowo rośnie. „W sondażu z 4 marca wynosił 54 proc., a z 16 marca – 56 proc., czyli o 7 pkt proc. mniej niż obecnie” – wskazuje dziennik.

Zaznacza przy tym, że spada za to odsetek tych, który mówią o negatywnym wpływie. „4 marca było ich 30 proc., a 16 marca – 26 proc., o 1 pkt proc. mniej niż obecnie. Zmniejszył się też odsetek tych, którzy firmę postrzegają pozytywnie” – wylicza „Rz”.

Ponadto, obecnie 67 proc. ankietowanych twierdzi, że nie zrezygnuje z wizyt na Orlenie.

„Jak wynika z badania, nie zmieniają się też oceny samego Daniela Obajtka”- podkreśla dziennik. „Obecnie 21 proc. ankietowanych deklaruje pozytywny stosunek wobec prezesa PKN Orlen, 33 proc. – neutralny, a 46 proc. – negatywny” – czytamy w „Rz”.

Dziennik pisze też, że „oceny Obajtka są więc gorsze od kierowanej przez niego firmy, jednak są silnie związane z preferencjami politycznymi”. „Wśród wyborców PiS aż 66 proc. badanych ma pozytywne nastawienie do prezesa Orlenu, a jedynie 7 proc. negatywne” – zaznacza gazeta.

„Zdaniem większości badanych informacje o Obajtku nie mają wpływu na ich preferencje wyborcze. Taką odpowiedź wskazało aż 86 proc. ankietowanych” – dodaje „Rz”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + 17 =